Dzisiaj jest: 17 Lipca 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Święto Szkoły

 

                DSCF7193 26 listopada 2018r. obchodziliśmy 27 rocznicę nadania imienia naszej szkole.  Dokładna data tego wydarzenia to 24 listopada 1991 rok. Byliśmy wówczas dziesiątą szkołą w Polsce, która przyjęła za patrona osobę wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Na szkolnej uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Wyszki pana Mariusza Korzeniewskiego, Inspektora Oświaty panią Agnieszkę Piotrowską, Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i uczniów naszej placówki edukacyjnej.

    Na wstępie został odśpiewany hymn szkoły, który powstał w hołdzie Janowi Pawłowi II w roku beatyfikacji naszego Patrona. Autorką słów jest polonistka - pani Maria Porucznik. W dalszej części spotkania uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym w prostych słowach, wierszach i piosenkach przypomnieli historię życia i działalności apostolsko-misyjnej Świętego Jana Pawła II. Do wspólnego zaśpiewania piosenki „Święty uśmiechnięty” zaproszono wszystkich obecnych na uroczystości. Na zakończenie odśpiewano jednym głosem „Barkę”, ulubioną pieśń naszego Patrona oraz złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku Jana Pawła II.

                Miejmy nadzieję, że wartości, którymi żył i głosił Święty Jan Paweł II, będą cennymi wskazówkami do dalszego życia i rozwoju duchowego naszych uczniów.

                                                                                                                                                                                                                                                Urszula Pasińska     

                                                                                                                                                                                                                               Renata Olszańska

GALERIA

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach