Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Klikam z głową

     24 października 2018 r. pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku, uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Klikam z głową”przeprowadzili zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dla uczniów z klas I – VI na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, ze smartfonów, tabletów, notebooków itp. Kampania ma na celu uświadomienie dzieci i nauczycieli na temat niebezpieczeństw, które mogą zaistnieć w przypadku nieumiejętnego korzystania z dzisiejszych mediów i urządzeń komunikacji elektronicznej.

 

     Na przykładzie głównego bohatera zaprezentowanego filmu, uczniowie przekonali się, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści. Na spotkaniu wyjaśniono uczniom jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowano na temat tego, czym jest hejt i jak na niego reagować, jak zabezpieczać dane osobowe oraz unikać stref premium, czyli płatnych stron internetowych.

     Na zakończenie spotkań wszyscy uczniowie otrzymali upominki, które wręczali przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku.

Katarzyna Kristosiuk

DSCF7012 DSCF7025
DSCF7038 DSCF7057

 

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach