III Szkolny Konkurs Papieski - św. Jan Paweł II - Papież Wolności

Utworzono: wtorek, 29, maj 2018 23:22
Opublikowano: wtorek, 29, maj 2018 23:22
wyszki_fj
Odsłony: 628

Papiez Wolności„(…) Dzisiaj cieszymy się z odzyskanej wolności, ale wolności nie można tylko posiadać i używać. Trzeba ją stale zdobywać przez prawdę. Wolność kryje w sobie dojrzałą odpowiedzialność ludzkich sumień, która z tej prawdy wynika. Może ona być używana dobrze lub źle (…)”
Jan Paweł II

Pielgrzymki Ojca Świętego  Jana Pawła II do Ojczyzny były tematem tegorocznego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Wolności”.
Trzyosobowe drużyny z klas III –VI oraz kl. VII i klas gimnazjalnych w dn. 22 maja 2018r. wzięły udział we współzawodnictwie, odpowiadając na wylosowane pytania. Uczniowie zachwycili wszystkich ogromem wiedzy dotyczącej nie tylko terminów, haseł czy  miejscowości wizyt Jana Pawła II w Polsce, ale też różnych ciekawostek związanych z tymi wizytami, papieskich beatyfikacji i kanonizacji, a przede wszystkim treści nauczania podczas spotkań z rodakami.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem wicedyrektor p. Marty Warpechowskiej, a uczniowie z poszczególnych klas kibicowali swoim drużynom i nagradzali ich brawami.
Rywalizacja zakończyła się następująco: w pierwszym etapie (uczniowie młodsi):

W drugim etapie – uczniowie starsi – najwyższe miejsca uzyskali:

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej również przyczynili się do uświetnienia tego dnia, przygotowując piękne, pracochłonne i bardzo wymowne plakaty, nawiązujące treścią do tegorocznego hasła „Jan Paweł II – Papież Wolności”.    
Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a wychowawcom i rodzicom dziękujemy za wspieranie podopiecznych w zdobywaniu wiedzy o naszym świętym Patronie, który był niezłomnym obrońcą godności i wolności człowieka.
Dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” za sfinansowanie nagród dla wszystkich uczestników oraz  Zespołowi ds. Patrona za  pomoc w organizacji i sprawnym przebiegu konkursu.  


Agata Falkowska

Fotorelacja (link)