Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Jasełka Przedszkolaków

DSC00175      „Mały aniołek stanął na chmurkach, niebiański pyłek siadł mu na piórkach i tak rozpoczął swe przemówienie: Moi kochani, dzisiaj na ziemię Sam Bóg przychodzi…” Tymi słowami dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczęły Jasełka, które weszły na stałe do kalendarza przedszkolnych imprez. Dnia 20 grudnia 2017r., w obecności rodziców i dyrekcji szkoły, dzieci przedstawiły historię opisującą narodziny Pana Jezusa.

Do betlejemskiej szopki przybyli: pastuszkowie, aniołki, gwiazdki, trzej królowie - każdy ze swoimi darami. Do nowonarodzonego Jezusa przyszły również dzieci z pokłonem. Nie zabrakło tradycyjnych staropolskich kolęd oraz życzeń świątecznych i noworocznych: „Bądźcie wszyscy weseli jako w niebie anieli, na święta w bieli i ten Nowy Rok…” Do dziecięcych życzeń przyłączyła się również dyrekcja. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani skromnymi świątecznymi upominkami oraz spędzili miłe chwile kosztując pachnące świętami pierniczki.

         Serdeczne podziękowania dla rodziców za przybycie oraz przygotowanie pięknych strojów dla małych aktorów.   

Agata Falkowska

Elżbieta Ułaszonek

Anna Wyszkowska-Kondraciuk

GALERIA FOTO

   
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach