Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

śmieje się cały świat”

J. Korczak

DSC00070

Mikołajki dzieciom zawsze kojarzą się z prezentami. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych, 3,4, 5 i 6-latków, oprócz tradycyjnych prezentów otrzymały bilet wstępu do centrum zabaw „Fabryka Misia” w Białymstoku. Udaliśmy się tam 7 grudnia. Już w szatni słychać było okrzyki radości najmłodszych uczestników. A w środku? Tyle atrakcji, że nie wiadomo od czego zacząć. Z uśmiechem na buźkach dzieci rozbiegły się szukając najbardziej interesującej rozrywki.

Największym powodzeniem cieszyła się rurkowa zjeżdżalnia oraz najwyższa ślizgawka. Poza tym były baseny z tysiącami kolorowych piłeczek, rurowe zjeżdżalnie, tunele z przeszkodami, trampolina, karuzela, biegowe auta i wiele, wiele innych zabawek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i aktywnie spędzić czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Dodatkową atrakcją był wielki biały miś, który bawił się i tańczył z dziećmi, a w pewnym momencie nawet pokazał się Mikołaj. Dzieci były zachwycone, niektóre wystraszone, ale wszystkie z uwagą obserwowały i z niecierpliwością czekały na to, co będzie dalej? Cel wyjazdu został osiągnięty, dzieci miały okazję radośnie bawić w bardzo dużej grupie rówieśników, a przy okazji doskonalić sprawność ruchową oraz orientację w dużej przestrzeni. Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone ucięły sobie drzemkę w drodze powrotnej, aby nabrać sił na dalszą zabawę po powrocie do domu.

Anna Wyszkowska-Kondraciuk

FOTO GALERIA